Náš tým

Lída Dostálová

Lída Dostálová je countryová pěnice, která vyrostla na bluegrassu, zpívala od 14-ti let s děčínskou kapelou a pak také chvilku s Bárama. Svou profi kariéru zpěvačky rozjela v 26 letech v Country Sisters u Soni Kociánové a následně tak zakotvila v Jablonci n.N.. Svou univerzálnost ukázala např. v jablonecké skupině Kaleidoskop, kde zpívala dobrých 5 let. Naposledy (do 2016) ji bylo vidět s pražskou skupinou Once Again. Má technické vzdělání, ale o svém soukromí a práci se nešíří.

Hudbu má hluboko pod kůží a nemůže bez zpívání a kapely být. Věřím, že se u nás ve Swing Grass Revival bude cítit na dlouho jako doma.

Dan Kamiš

S Danem jsme se potkali na pár zimních vystoupeních/jamech s lidmi kolem Franclíkovic rodiny z Tanvaldu. Hlas jak zvon, všestranný bubeník a zájem o spřízněné žánry, to byly hlavní důvody nabídky do SGR. Dan vystudoval Sklandu v Železném Brodě a pracuje nyní v laboratoři firmy Kitl. Chodil do ZUŠ na bicí, k učiteli J. Šnajdrovi, a také zpíval v Iuventus Gaude, u T. Pospíšila. Je mu 23 let, hraje v několika rockových kapelách ještě a stihnul absolvovat vojenský přijímač ve Vyškově a je zařazen u chemického vojska, coby jejich aktivní záloha. Na youtube/internetu vystupuje pod pseudonymem "Drummer Danny".

Jeho snem je hrát na velkých podiích pro nadšené davy. Doufejme, že se mu to splní.

František Lamač

František byl u založení našeho SGR a odehrál s námi prvních 5 let. V půlce roku 2016 se Franta do kapely vrátil a převzal místo za flétnistku Ivetu, která byla velmi pracovně vytížena a nestíhala. Jeho návrat byl poměrně tedy snadný. Je to notař a tak stačilo doplnit si nové skladby a mohlo se hrát. Franta je bavič a ví, co na lidi zabírá. Mimo nás hraje solově světové evergreeny za doprovodů, které si sám vytvořil a pouští je z tabletu. Voblasti komorní hudby spolupracuje s řadou zajímavých osobností. Umí hrát na pilu a domluví se slušně německy.

František vystudoval konzervatoř, většinu svého života hrál a vystupoval v Německu a je si svým pánem. Rád sportuje, oboje lyže, kolo, tenis např.. Má vnoučata a také už důchod. Je s ním legrace.

Vít Linhart

Víťa u nás v kapele začal hrát v září 2016. Původem je z Frýdštejna, ale nyní žije v Jablonci n.N.. Na kytaru hraje jako když dýcháš, jak se říká, a je s ní srostlý. Začínal s bigbítem, ale postupně přešel na akustickou kytaru. Hrál např. v novátorké kapele s Ondrou Rumlem. Žánrový záběr má široký, swing a bluegrass však jsou pro něj novou výzvou. Můžete ho slyšet také s folkovou skupinou SoUsEDI. Jsme rádi, že takoví rostou.

Je vystudovaný učitel a na 2. stupni ZŠ učil matematiku a hudebku. Hudba ho však přitahovala stále více, tak se rozhodl změnit zaměření a dnes učí děti hře na kytaru ve své kytarové škole v Jablonci. Je svobodný, nemusí maso a je skromný.

Růtová Iveta

Příčná flétna v našem ranku je velká rarita, ale právě proto. K tomu ještě výborná a hezká hráčka, která nás doplnila a pozvedla, je další bonus. Za uplynulá léta, co s námi Iveta hrála, jsme především hledali možné průsečíky spolupráce. Vystudovala konzervatoř a vedle nás hraje s komorním kvartetem Classicis a je členkou orchestru divadla ve Vysokém nad Jizerou. Srdce má v klasické hudbě, především barokní, ale v minulosti také již si vyzkoušela hraní ve skotské kapele. Dobře umí i na klavír, ale to u nás nelze využít.

Je úspěšnou učitelkou hudby na ZUŠ v Tanvaldu na oba zmíněné nástroje. Ráda tančí, odpočívá, vaří italská jídla a vůbec Itálii rozumí. Od té doby, co je s námi, tak už zase jezdí na kole a učí se i na lyžích. Žije tady v kraji dlouho, ale Praha je z ní cítit stále. Občas s námi hraje i když v současné době již jen jako alternace za houslistu.

Hroch Václav

Jeden ze zakládajících členů skupiny. Blázen do hudby, který ale nemá na nic skoro čas, protože stále pracuje. Jazz a swing nikdy nehrál. Prošel skupinou Farmáři a nyní je vázán ještě v Bg Bazaru a skupině Spareparts. Pevně se drží svých dvou nástrojů - dobra a mandolíny a těžko říci, na který je lepší, protože na oba umíííí. Doma ještě dráždí i kytaru. Čeština mu nijak samozřejmě nevadí, ale raději zpívá převzaté skladby v angličtině. Po půlročním oddychu se vrací do základu, protože tam vždy patřil, a údajně zjistil, že mu najednou tečkovaný rytmus a swingové harmonie už začaly chybět.

Živí se grafickými návrhy, fotografiemi a prací na PC. Doma má vše, co k životu potřebuje, jen za hudbou vyráží do okolí. Rád včelaří, což je rodinná tradice.

Zajíček Dušan

Na baskytaru, svůj nástroj, hraje oproti ostatním současným spoluhráčům nejkratší dobu, ale sedí mu náramně. Jeho hudební začátky byly spojené s klarinetem, později také saxofonem, a taneční hudbou. Hrával se skupině Mahagon z Tanvaldu. Přesnost hry a jeho hudební invence dělá skupině Swinggrass Revival charakteristický zvuk a dobrý podklad pro ostatní. Patří k zakládajícím členům a spolehlivým oporám kapely.

Je vystudovaný inženýr elektro a pracuje v ABB Elektropraga v Jablonci n.N. na úseku odbytu a propagace. Nekouří, nemluví sprostě a umí cizí jazyky. Na kole na něho nikdo z nás nemá, protože ujede i 200 km za den.

Žanta Jaroslav

Vedoucí skupiny

Na pětistrunné banjo hraje od roku 1973 a hudba je jeho největším koníčkem. Zakládal a prošel skupinami Toulaví hráči, Rádi by, Chomouti, Modrotisk. V současné době kromě Swinggrass Revival působí aktivně ještě v bg kapele Handl a taneční zábavové skupině Kaleidoskop. Kromě 5banja hraje na kytaru, klávesy a v minulosti také na kontrabas. Rád si zazpívá a skládá vlastní písně a instrumentálky, které inspiruje sám život.

Je inženýrem ekonomie a ekonomická činnost ho živila po většinu života. Ovšem 1,5 roku pracoval také v ZUŠ Tanvald, jako učitel hudby a vyučoval na kytaru, protože banjisté moc nejsou. To dělá soukromě doma. Nyní zase ale finance a pojišťovna Generali.