Náš tým

Žanta Jaroslav

Vedoucí skupiny

Na pětistrunné banjo hraje od roku 1973 a hudba je jeho největším koníčkem. Zakládal a prošel skupinami Toulaví hráči, Rádi by, Chomouti, Modrotisk. V současné době kromě Swinggrass Revival působí aktivně ještě v bg kapele Handl a taneční zábavové skupině Kaleidoskop. Kromě 5banja hraje na kytaru, klávesy a v minulosti také na kontrabas (FS Šafrán). Rád si zazpívá a skládá vlastní písně a instrumentálky, které inspiruje sám život. Nyní bydlí v Tanvaldě, kde mu je s flétnistkou Ivetou dobře.

Je inženýrem ekonomie a ekonomická činnost ho živila po většinu života. Ovšem v poslední době převládá již hudba, tj. hraní v kapelách a výuka na hudební nástroje v ZUŠkách (nejprve ZUŠ Tanvald, pak zaskakoval v ZUŠ Český Dub a teď je aktivní v ZUŠ Liberec, Frýdlantská). Doufá, že jednou příjde den a výuka banja tam bude oficiálním předmětem.

Zajíček Dušan

Na baskytaru, svůj nástroj, hraje oproti ostatním současným spoluhráčům nejkratší dobu, ale sedí mu náramně. Jeho hudební začátky byly spojené s klarinetem, později také saxofonem, a taneční hudbou. Hrával se skupině Mahagon z Tanvaldu. Přesnost hry a jeho hudební invence dělá skupině Swinggrass Revival charakteristický zvuk a dobrý podklad pro ostatní. Patří k zakládajícím členům a spolehlivým oporám kapely.

Je vystudovaný inženýr elektro a pracuje v ABB Elektropraga v Jablonci n.N. na úseku odbytu a propagace. Nekouří, nemluví sprostě a umí cizí jazyky. Na kole na něho nikdo z nás nemá, protože ujede i 200 km za den.

Vít Linhart

Víťa u nás v kapele začal hrát v září 2016. Původem je z Frýdštejna, ale nyní žije v Jablonci n.N.. Na kytaru hraje jako když dýcháš, jak se říká, a je s ní srostlý. Začínal s bigbítem, ale postupně přešel na akustickou kytaru. Hrál např. v novátorké kapele s Ondrou Rumlem. Žánrový záběr má široký, swing a bluegrass však jsou pro něj novou výzvou. Můžete ho slyšet také s folkovou skupinou SoUsEDI. Jsme rádi, že takoví rostou.

Je vystudovaný učitel a na 2. stupni ZŠ učil matematiku a hudebku. Hudba ho však přitahovala stále více, tak se rozhodl změnit zaměření a dnes učí děti hře na kytaru ve své kytarové škole v Jablonci. Je svobodný, nemusí maso a je skromný.

Lída Dostálová

Lída Dostálová je countryová pěnice, která vyrostla na bluegrassu, zpívala od 14-ti let s děčínskou kapelou a pak také chvilku s Bárama. Svou profi kariéru zpěvačky rozjela v 26 letech v Country Sisters u Soni Kociánové a následně tak zakotvila v Jablonci n.N.. Svou univerzálnost ukázala např. v jablonecké skupině Kaleidoskop, kde zpívala dobrých 5 let. Naposledy (do 2016) ji bylo vidět s pražskou skupinou Once Again. Má technické vzdělání, ale o svém soukromí a práci se nešíří.

Hudbu má hluboko pod kůží a nemůže bez zpívání a kapely být. Věřím, že se u nás ve Swing Grass Revival bude cítit na dlouho jako doma.

Růtová Iveta

Příčná flétna v našem ranku je velká rarita, ale právě proto. K tomu ještě výborná a hezká hráčka, která nás doplnila a pozvedla, je další bonus. Za uplynulá léta, co s námi Iveta hrála, jsme především hledali možné průsečíky spolupráce. Vystudovala konzervatoř a vedle nás hraje s komorním kvartetem Classicis a je členkou orchestru divadla ve Vysokém nad Jizerou. Srdce má v klasické hudbě, především barokní, ale v minulosti také již si vyzkoušela hraní ve skotské kapele. Dobře umí i na klavír, ale to u nás nelze využít.

Je úspěšnou učitelkou hudby na ZUŠ v Tanvaldu na oba zmíněné nástroje. Ráda tančí, odpočívá, vaří italská jídla a vůbec Itálii rozumí. Od té doby, co je s námi, tak už zase jezdí na kole a učí se i na lyžích. Žije tady v kraji dlouho, ale Praha je z ní cítit stále. Občas s námi hraje i když v současné době již jen jako alternace za houslistu.

Dan Kamiš

S Danem jsme se potkali na pár zimních vystoupeních/jamech s lidmi kolem Franclíkovic rodiny z Tanvaldu. Hlas jak zvon, všestranný bubeník a zájem o spřízněné žánry, to byly hlavní důvody nabídky do SGR. Dan vystudoval Sklandu v Železném Brodě a pracuje nyní v laboratoři firmy Kitl. Chodil do ZUŠ na bicí, k učiteli J. Šnajdrovi, a také zpíval v Iuventus Gaude, u T. Pospíšila. Od září 2018 studuje Vysokou vojenskou školu v Brně a tedy armáda nyní řídí jeho život  Do Jablonce kvůli SGR jezdí zatím vcelku pravidelně a tak stále můžeme s ním počítat a posilovat repertoár o jeho skladby. Na youtube/internetu vystupuje pod pseudonymem "Drummer Danny".

Jsme rádi, že s námi hraje a stará se o propagaci kapely formou dvd záznamů z vystoupení, které zpracovává a vyvěšuje na Youtube.

František Lamač

František byl u založení našeho SGR a odehrál s námi prvních 5 let. V půlce roku 2016 se Franta do kapely vrátil a převzal místo za flétnistku Ivetu, která byla velmi pracovně vytížena a nestíhala. Jeho návrat byl poměrně tedy snadný. Je to notař a tak stačilo doplnit si nové skladby a mohlo se hrát. Franta je bavič a ví, co na lidi zabírá. Mimo nás hraje solově světové evergreeny za doprovodů, které si sám vytvořil a pouští je z tabletu. Voblasti komorní hudby spolupracuje s řadou zajímavých osobností. Umí hrát na pilu a domluví se slušně německy.

František vystudoval konzervatoř, většinu svého života hrál a vystupoval v Německu a je si svým pánem. Rád sportuje, oboje lyže, kolo, tenis např.. Má vnoučata a také už důchod. Je s ním legrace.

Hroch Václav

Jeden ze zakládajících členů skupiny. Blázen do hudby, který ale nemá na nic skoro čas, protože stále pracuje. Jazz a swing nikdy nehrál. Prošel skupinou Farmáři a nyní je vázán ještě v Bg Bazaru a skupině Spareparts. Pevně se drží svých dvou nástrojů - dobra a mandolíny a těžko říci, na který je lepší, protože na oba umíííí. Doma ještě dráždí i kytaru. Čeština mu nijak samozřejmě nevadí, ale raději zpívá převzaté skladby v angličtině. Koncem roku 2018 ohlásil z časových důvodů odchod z naší kapely, ale dveře jen přivřel. Tak uvidíme.

Živí se grafickými návrhy, fotografiemi a prací na PC. V poslední době ale přesedlal do pracovní agentury na personalistiku. Doma má vše, co k životu potřebuje, jen za hudbou vyráží do okolí. Rád včelaří, což je rodinná tradice.