Informace o nás

Všichni naši členové, ať stávající, či minulí, jsou celoživotními muzikanty a zasloužili se o přežití této formace do dnešních dnů. V prvním období jsme si říkali "Oživení", což symbolizovalo mnoho významů. Nyní bych ale zmínil už jen ty hlavní a to, že netradiční propojení bg nástrojů a swingování je málo slýchanou variantou hudebního projevu v Čechách a pak pragmatický důvod, že si musíme stále opakovat - oživovat repertoár a aranže hraných skladeb, aby nedocházelo k fatálním výpadkům. Většina z nás hraje ve více kapelách.

Zakladatelem a kapelníkem je Jaroslav Žanta/banjo5, který s Miroslavem Šilhánem/kytara tvořili základní tandem skupiny. V roce 2008 se přidali další Dušan Zajíček/baskytara, Václav Hroch/dobro, mandolína a František Lamač/housle. Vykročení a rozjezd sestavy se ukázal jako šťastný a hráli jsme tak více jak 5 let. Za tu dobu se vytvořil základ dlouhého a pestrého repertoáru a uskupil se i početný fanklub. Do sestavy přibyl další hráč někdy v roce 2011, Adolf Štrejl/klarinet, sax, který si přinesl i silný vlastní repertoár. V roce 2012  jsme rozšířili své řady ještě o zpěvačku Radku Olšákovou/virbl a mohli tak využít další rejstříky zvuku kapely. Větší počet členů skupiny ale přinesl i menší variabilitu uskupení a přispěl k odchodu houslisty v roce 2012. Tento výpadek byl záhy eliminován příchodem hráčky na příčnou flétnu, Ivetou Růtovou, v roce 2013. Tento rok byl dále značně poznamenán personálním zemětřesením, která v kapele nebrala konce. Přerušil dobrista, pak odešel saxofonista a po Silvestru se rozloučila i zpěvačka. Poté se ale zase zapojil zpět dobrista v 2014.

V roce 2015 s námi začala zpívat Lýdie Dostálová a od jara 2016 se opětovně zapojil na alternaci za flétnu houslista František Lamač. V září 2016 odchází Mirek Šilhán a nahrazuje ho Víťa Linhart. V březnu 2017 končí Lýdie Dostálová. Následně se zapojují Dan Kamiš a Lída Dostálová. Od léta 2019 začíná s námi vystupovat na housle Adela Čuříková z Liberce a kmotru jí dělá s flétnou Iveta Růtová.

Takže nyní  hrajeme ve složení:

Jaroslav Žanta - banjo5, zpěv

Dušan Zajíček - baskytara

Vít Linhart - kytara

Dan Kamiš - bicí, zpěv

Lída Dostálová - zpěv

Adela Čuříková, Jaromír Janda, František Lamač - housle/alternace

Iveta Růtová - příčná flétna.